• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ERSAĞ  ORGANİZASYON

 

NOT
BU SİTE ERSAĞ RESMİ WEB SİTESİ DEĞİLDİR. YÜCEL KİBAR'A AİT  TANITIM SİTESİDİR.  ERSAĞ RESMİ WEB SİTESİ www.ersag.com.tr
FACEBOOK SAYFAMIZ
ERSAĞ SİPARİŞ VERME

Ersağ sipariş vermek

ERSAĞ SİPARİŞ YARDIM

Ersağ sipariş yardım, ersağ sipariş vermek

Aloe Vera Bitkisinin Faydaları, Yararları Nedir ?

ALOE VERA BİTKİSİNİN FAYDALARI, YARARLARI  

Ersağ Temizlik ve Kozmetik Ürünlerinin üretiminde kullanılan Aloe Vera bitkisinin faydaları binlerce yıldır bilinen ve doğal tedavi özelliklerinin geniş çaptaki çeşitliliği nedeniyle, eski kültürler tarafından da uzun süredir yararlı görülüp kullanılan şifalı bir bitki olma özelliği taşımaktadır.

 

Özelikle yanıkların tedavisinde ve yaraları iyileştirmede kullanılan bu bitki şifalı yönleri nedeniyle bugün de bitkisel tedavi içerisinde yer alan tıbbi bitkilerden biri olarak ilgi görmekte ve de üzerinde araştırmalar yapılmaya devam etmektedir. Aloe Vera içinde çeşitli vitaminler, mineraller, amino asitler ve enzimler içeren yapısıyla besleyici özelliği güçlü olan bir bitkidir.

 Her ne kadar Aloe Vera bitkisi zambakgiller ailesinden ise de, görüntüsü kaktüse benzeyen dolgun bir bitkidir. Evde yetiştirilmesi kolay olup, küçük yanık, kesik ve çizikler için bile, yaprağı ikiye ayırıp etli kısmı doğrudan yaranın üzerine konularak kullanılabilir. Unutulmalıdır ki Aloe Vera’nın içindeki asıl Jel fayda sağlamaktadır.

Aloe vera bitkisi Afrika kökenli olup, Mısırlıların bu şifalı bitkiyi M.Ö 1500 tarihlerinden bu yana bitkisel tedavi amaçlı kullandıklarına dair kayıtlara rastlanmıştır. Aloe Vera bitkisi günümüzde Batı Hint Adalarında ve Güneybatı Amerika’da ticaret amaçlı olarak da yetiştirilmektedir.

  Ülkemizde Aleo Vera bitkisinin halk arasında bilinen adı sarısabır otudur. Sarı sabır bitkisi bazı yörelerde azvay olarak da bilinir. Aloe vera bitkisinin birçok türü vardır. Bitkisel tedavi amaçlı kullanılan ise özellikle Aloe Barbadensis türüdür.

 

  ALOE VERA’NIN YARARLARI, FAYDALARI

Aloe Vera’nın yararlarından söz ederken öncelikle üreticiler Aloe Vera’yı değişimli olarak kullanıp kafamızı karıştırdıkları için, Aloe Vera ürünlerinin iki çeşidini tanımlayan değişik terimlerin arasındaki farklılığın ayırımını yapmak faydalı olacaktır.

 

ALOE VERA JEL:

Aloe Vera Jel bitkinin iç yapraklarının orta kısmından elde edilir ve tedavi amaçlı kullanılan türdür.

 

ALOE VERA BİTKİSİNİN SUYU:

Aloe Vera suyu, bitki yaprağındaki  kabuğunun hemen altında bulunur ve yaygın bir şekilde laksatif preparatlarda kullanılır.

Yukarıda da belirtildiği gibi, tedavi edici özelliği olan Aloe Vera Jel şeklinde olandır ve aloe vera’nın yararlarından bahsederken, Aleo Vera Jelini esas olarak alacağız.

 

AYNI ZAMANDA BİR CİLT TEDAVİ ARACI 

İnsanlar Aloe Vera bitkisini eski zamanlardan bu yana hep yanıkların tedavisinde ve yaraları iyileştirmede kullanmıştır. Acıyı ve şişmeyi azaltmada etkin olup, aynı zamanda, deri ülserleri, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında bitkisel tedavi olarak kullanılır.

Sağlık üzerindeki olumlu etkilerinin yanı sıra Aloe Vera kozmetik ürünlerinde de çok sık kullanılan bir bitki olma özelliğini taşımaktır. Aloe Vera bitkisi cilt üzerindeki etkileri dolayısıyla kozmetik dünyasının oldukça ilgisini çekmiş ve bu yüzden Aloe Vera özü kullanılarak bir çok güzellik ve bakım ürünü yapılmıştır. Aloe Vera cilt bakım ürünleri, Aloe Vera krem, Aloe Vera şampuan etiketini taşıyan geniş yelpazedeki bir çok ürün kozmetik dünyasının vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

 

  ENFEKSİYONLARIN TEDAVİSİ

Aloe Vera bitkisi, vücudumuzun kendisini enfeksiyonlara karşı korumasını sağlayan, anti-viral, anti-fungal ve anti-bakteriyel etmenler içerir.

Ayrıca, içindeki acemannan adı verilen bağışıklık arttırıcı maddesinin birçok araştırmada, test tüplerinde HIV virüsüne karşı etken olduğu görüldüğünden, bu bitki, aids tedavisinde umut vaat etmektedir.

 

ERSAĞ ŞİRKETİ,  KENDİ YETİŞTİRDİĞİ  ALOE VERA’YI TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRÜNLERİNDE KULLANMAKTADIR.

 

 DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLA..

 

 

Bu sayfada Alore vera bitkisi nedir ve Aloe vera faydaları nedir konusunda bilgiler bulabilirsiniz 

ÜCRETSİZ ÜYE OL

 Ersağ iş başvurusu ve üyelik üye ol

SİZİN SORULARINIZ

SİZ SORUN

BİZ SÖYLEYELİM

TIKLA ÖĞREN..

SIK SORULANLAR

ERSAĞ SIK SORULAN SORULAR

Site Haritası