• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ERSAĞ  ORGANİZASYON

 

NOT
BU SİTE ERSAĞ RESMİ WEB SİTESİ DEĞİLDİR. YÜCEL KİBAR'A AİT  TANITIM SİTESİDİR.  ERSAĞ RESMİ WEB SİTESİ www.ersag.com.tr
FACEBOOK SAYFAMIZ
ERSAĞ SİPARİŞ VERME

Ersağ sipariş vermek

ERSAĞ SİPARİŞ YARDIM

Ersağ sipariş yardım, ersağ sipariş vermek

İşte Kariyer Yapmanın Yolları

İşte Kariyer Yapmanın Yolları !!

İşte size kariyer yapmanızı daha kolay hale getirecek bazı basit ama etkili yolları ele aldık.

1. Her  gün ilk iş olarak  o gün yapmanız gerekenleri planlamayı unutmayın. Eğer sabahları müsait olamıyorsanız akşamları bir sonraki günün planını yapabilirsiniz. Böylece hedeflediğiniz kariyere giden yolları gözden kaçırmamış olursunuz.

2. Söz uçar ama yazı kalır. Bu nedenle yapmanız gerekenleri yada aklınıza gelen fikirleri bir kâğıda not alın. Bazen hiç umulmadık anlarda aklımıza mükemmel fikirler ve başarı yolları gelebilir. Bu fırsatı kaçırmayın. Yazmak yapmanın yarısıdır unutmayın.

3. Hedeflerinizi bölümlere ayırın. Başarı farklı dilimlerden farklı süreçlerden sonra gelen bir bütündür. Adım adım bu bölümleri ilerleyin. Önceliklerinizi belirleyin  Sırasıyla hayata sokun.

4. Kariyer yapma yolunda planlarınızı ve görevlerinizi belli zaman aralıklarında gözden geçirin. Bazen öncelikleriniz değişebilir. Böyle durumlarda değerli zamanınızı önceliği olmayan işlere harcamamış olursunuz.

5. Mutlaka bir ajanda kullanın. Yapmayı planladığınız şeyleri not alın. Yapmayı planladıklarınızın nasıl gerçekleşebileceği konusunda düşünün. Konu üzerinde hayal kurun.

6. Dikkatinizi dağıtabilecek şeylerden kesinlikle uzak durun. Örneğin, çalışma masanız pencere kenarındaysa dışarıda olup bitenlere sürekli gözünüz kayacaktır.Bu gereksiz  zaman kaybına yol açar. Hemen yerinizi değiştirin. İşinizle ilgili olmayan şeyleri masanızdan kaldırıp gözden uzak bir yere koyun.

7. “Bugün beni hedeflerime daha çok yaklaştıracak ne gibi yollar bulabilirim ?” Bu soruyu kendinize en az defalarca  sorun.

8. Aynı anda birden fazla işi yürütenlere özenmeyin. Tek işinize odaklanın ve başarılı olduktan sonra diğer hedeflere yönelin.

9. Kendi vereceğiniz kararlara güvenin. Kendinizden emin olun. Risk alın. İşte kazanamamak kaybetmek  değildir. Deneysel davranmaktan çekinmeyin.

10. Planladığınız hedefler ulaşılabilir olsun. Tamam hayal kurmak güzeldir ama hayalde kalmaması için ulaşabileceğiniz hayaller kurun. Kurduğunuz ulaşılabilir hayali nasıl gerçekleştirebileceğinizin de hayalini kurun azcık :)

Kariyer yapmanın yolları

 

Yorumlar:

Havvanur;

kariyer yapmanın en kollay yollları en yakındakileri iyi tanımak bazen hic istemedikleri şeyleri ortaya dökebilir casus olup bütün sırlarını ortaya döker sonra cok üzülebilirsiniz benden bir tavsiye

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
6582 kez okundu

Yorumlar

kafriyer     18/12/2012 15:14

kariyer yapmanın en kollay yollları en yakındakileri iyi tanımak bazen hic isemediklerinik şeyleri ortaya dökebilir casus olup bütün sırlarını ortaya döker sonra cok üzülebilirsiniz benden bir tavsiye
Misafir -

ÜCRETSİZ ÜYE OL

 Ersağ iş başvurusu ve üyelik üye ol

SİZİN SORULARINIZ

SİZ SORUN

BİZ SÖYLEYELİM

TIKLA ÖĞREN..

SIK SORULANLAR

ERSAĞ SIK SORULAN SORULAR

Site Haritası